/बेलायतमा तीन हप्तासम्म लकडाउन, नियम पालना नगर्नेलाई जरिवाना

बेलायतमा तीन हप्तासम्म लकडाउन, नियम पालना नगर्नेलाई जरिवाना

 

बेलायतका प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसोनले कोरोना भाइरस संक्रमण रोक्नका लागि विभिन्न प्रकारको प्रतिबन्धको घोषणा गरेका छन् । बेलायतका जनतालाई घरभित्रै बस्न अपिल गरिएको छ । यद्यपि, अत्यावश्यक वस्तुको किनमेल, स्वास्थ्योपचार र कुनै अनिवार्य कामका लागि भने छुट दिइएको छ ।

 

विषम परिस्थितीका लागि अनावश्यक पसल बन्द राख्न भनिएको छ । यसका साथै सार्वजनिक स्थानमा दुईभन्दा बढी व्यक्ति भेल हुन पाउने छैनन् । बेलायतमा कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ३ सय ३५ पुगेको छ ।

यदि सर्वसाधारणले नियम पालना नगरे पुलिसले यस्तो गर्न बाध्य बनाउनेछन् । प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसोनले डाइनिङ स्ट्रीटबाट टेलिभिजन सम्बोधनमा प्रतिबन्धलाई पालना नगर्नेमाथि जरिवाना तोकिने बताएका छन् । प्रधानमन्त्रीले पुस्तकालय, खेल मैदान, जिमखाना र धार्मिक स्थल बन्द राख्न आदेश दिएको छ ।

कसरतका लागि पार्क खुल्ला रहने तर समूहमा मानिसहरु जम्मा हुन सक्नेछैनन् । सरकारले सार्वजनिक कार्यक्रममा पनि प्रतिबन्ध लगाएको छ । विवाह रोकिएका छन् । बोरिस जोनसोनले तीन हप्ता पछि प्रतिबन्धको समिक्षा हुने र स्थितीको हिसाबले निर्णय गरिने पनि जानकारी दिए ।

Facebook Comments