मुक्तक प्रतिष्ठान युकेको प्रणय मुक्तक वाचन सम्पन्न

  • 37
    Shares

१४ फेब्रुअरी  २०२१

कुमार केसी

नेपाल मुक्तक प्रतिष्ठान युके च्याप्टरले १४ फेब्रुअरीका दिन प्रेम दिवशको उपलक्ष्यमा एक भब्य प्रणय मुक्तक वाचन कार्यक्रम सम्पन्न गरेको  छ ।  प्रतिष्ठानका अध्यक्ष्य दुर्गा प्रसाद पोखरेलको अध्यक्ष्यता, उपाध्यक्ष्य प्रतिमा केसीको स्वागत, सेमन्त राईको संचालन तथा भरत संयोजक लोहोरुंग राईको संयोजनमा उक्त कार्यक्रम सम्पन भएको छ । जुम बिधीबाट गरिएको उक्त कार्यक्रमका अतिथी बक्ताहरुमा मुक्तककार रमेश कायस्थ, बासु शर्मा र मुकेश राई थिए  ।

मुक्तक वाचनका सहभागीहरु

दुई चरणमा गरिएको उक्त कार्यक्रममा बिशेष मुक्तक वाचकहरुले पहिलो चरणमा ५।५ वटा तथा दोस्रो चरणमा ५।५, अतिथी तथा प्रतिष्ठानका सदस्यहरुले पहिलो चरणमा ३।३ र दोस्रो चरणमा २।२ गरी करिब ९५ वटा रसिला मुक्तकहरु वाचन गरेका थिए । बेलायत च्याप्टरका अध्यक्ष्य दुर्गा प्रसाद पोखेरल र उपाध्यक्ष्य प्रतिमा केसीको बिशेष प्रस्तुती रहको थियो भने चर्चित  मुक्तककारहरु रमेश कायस्थ, बाशु शर्मा र मुकेश राईले अतिथीको रुपमा आफ्नो मुक्तक वाचन गरेका थिए ।

मुक्तक वाचन कार्यक्रम

लन्डन काठमाडौँको फेसबुक पेजबाट प्रत्यक्ष्य प्रसारण गरिएको त्यस प्रणय वाचनमा मुक्तक प्रतिष्ठान युकेका प्रमुख सल्लाहकार डा. रुपक श्रेष्ठ, सल्लाहकारहरु सुमल कुमार गुरुङ र बिनोद अधिकारीले पनि आफ्नो मुक्तक वाचन गरेका थिए । त्यसै गरी उक्त कार्यक्रममा प्रतिष्ठानका राज श्रेष्ठ, कुमार केसी, रबिन जोशी, सेमन्त राई, भरत लोहोरुङ राई, नानु राना, अहिल्या कुँवर र मोहन आचार्य ‘जलद’ लगायतका मुक्तककारहरुको सशक्त  मुक्तक प्रस्तुति रहेको थियो । उक्त कार्यक्रमका बीएफबीएस गोर्खा रेडियोका म्यानेजर योगराज राईको समेत सहभागीता  थियो । प्रस्तुत सबै मुक्तकहरु बीएफबीएस गोर्खा रेडियोबाट समेत क्रमश प्रसारण हुनेछन भने यसलाई केही सृजनाहरु थप गरेर पुस्तकको रुपमा प्रकासन समेत गरिने कुरा बताइएको छ ।  कार्यक्रमको अन्तमा प्रमुख सल्लाहकार डा. रुपक श्रेष्ठले प्रस्तुत गरिएका मुक्तकहरुमा आफ्नो समिक्ष्यात्मक टिप्पणी राखेका थिए ।

कार्यक्रममा प्रस्तुत सबै मुक्तकहरु यहाँ सुन्न सकिन्छ :प्रेम दिवस बिशेष मुक्तक बाचन

 

Facebook Comments
कुमार केसी